در راه بشنویم

 

در راه بشنویم

در راه بشنویم، انقلابیست در جهت افزایش میانگین مطالعه‌ی شما دوست عزیز با استفاده از زمان‌هایی که روزانه در رفت و آمدها از دست می دهید. اگر شما هم در طول مسیر در حال گوش کردن به موسیقی هستید و علاقه ای هم به کتاب خواندن ندارید به ما بپیوندید و در راه، کتاب بشنوید!

چرا به این فکر افتادیم؟

همان طور که می‌دانید در کشور ما متوسط زمان اختصاص داده شده به مطالعه در حدود ۱۲ دقیقه در روز برای هر نفر است. این میزان کم و نا‌امید کننده مطالعه می‌تواند ضرر‌های جبران ناپذیری را به افراد در طول زندگی وارد کند. دلیل این میزان کم مطالعه را می‌توان در عدم تمرکز، خسته کننده بودن کتاب ها، نداشتن فرصت کافی برای مطالعه و… جستجو کرد. همان‌طور که می‌دانید همه‌ی ما زمان زیادی را در روز در حال رفت و آمد هستیم و علاوه بر آن زمان های زیادی در طول روز (مانند زمان قبل از خواب) در شرایط مناسبی برای مطالعه نمی‌باشیم. هدف از راه اندازی “در راه بشنویم” بهره‌وری از همین زمان های تلف شده در جهت افزایش دانش و اطلاعات شما از طریق شنیدن کتاب است.

چرا کتاب بشنویم؟

همان‌طور که اشاره کردیم هدف ما استفاده از زمان های هدر رفته در طول روز است. اگر شما در حال رانندگی هستید، اگر در پیاده‌رو قدم می‌زنید، اگر در اتوبوس یا مترو ایستاده اید و یا اگر قبل از خواب در تخت خود دراز کشیده‌اید، مسلما امکان مطالعه کتاب برای شما وجود ندارد و مطالعه اجباری در این شرایط علاوه بر این که بازده مطالعه شما را کاهش می‌دهد، باعث آسیب به سیستم بینایی شما نیز می‌گردد. در نتیجه بهترین راهکار برای مطالعه در زمان های اشاره شده استفاده از کتاب صوتی می باشد.
و اما با وجود سایت های مختلف در این زمینه چرا باز هم کسی کتاب صوتی گوش نمی‌کند؟
در مواردی نبودن گوینده های ماهر در این امر و اجرا نکردن درست تیپ‌ها و رعایت نکردن لحنِ درست موجب عذاب‌آور بودن این کتاب ها می‌شود همچنین در مواردی هم که گویندگانِ خوبی بر روی این کتاب‌ها کار می‌کنند، یک‌نواختی و خالی‌بودن اثر و مونو تون بودن آن ها موجب خستگی می‌شود. همان‌طور که خودتان هم می‌دانید عده کمی از افراد حاضرند به یک سخنرانی خشک و خالی در طول یک مسیر گوش دهند ولی افراد زیادی در طول روز به گوش کردن موسیقی می‌پردازند.

چرا ما را انتخاب می کنید؟

تیم کاری رادیو سکوت پس از چندین پادکست منتشر شده تجربه زیادی در کار گویندگی و صدا دارد و توجه همگان را به خود جلب کرده است. گویندگان حرفه ای ما در زمینه دوبلاژ، رادیو و تلوزیون، نمایشنامه و کتاب صوتی فعالیت داشته‌اند و با صدا‌های گرم و دلنشین خود به بهترین شکل کار گویندگی این کتاب ها را انجام می دهند. همچنین تجربه کاری ما در امر پادکست صوتی که یک رسانه‌ی شنیداری است به ما این امکان را می دهد که با صداگذاری دقیق و انتخاب موسیقی مناسب کتاب صوتی را از یک‌نواختی و خسته‌کنندگی رهایی بخشیده و توجه مخاطبان را به آن جلب کنیم. در راستای این امر ما اقدام به تولید کتاب صوتی موزیکال کردیم که در آن علاوه بر شخصیت‌پردازی و تعدّد گویندگان در کتاب به تناسب شخصیت‌ها ، موسیقی متن و افکت‌های صوتی مناسب هم وجود دارد تا این که از خسته شدن مخاطب جلوگیری گردد و کتاب ها با شنوندگان پیوند خورده و طبیعی تر جلوه کند.

با یک تیر دو نشان بزنید

از آن جایی که فرهنگ‌سازی و بهبود جایگاه کتاب صوتی در جامعه برای ما از اهمیت بیشتری برخوردار است. در حال حاضر از جنبه ی مادی این کار صرف نظر کردیم و تصمیم گرفتیم تمامی مبلغ حاصل از فروش اولین کتاب صوتی موزیکالمان را به موسسه‌ی خیریه محک اهدا کنیم. در نتیجه شما با کمک به این پروژه علاوه بر کمک به بهبود جایگاه کتاب صوتی و آشتی دادن نسل آینده با کتاب در راستای کمک به کودکان سرطانی نیز قدمی برداشته اید.

این کمک ها در کجا هزینه می شود؟

متاسفانه بسیاری از سایت های فارسی ، کانال های تلگرام ، صفحه های اینستاگرام و… از این اقدام فرهنگی و انسان دوستانه‌ی ما حمایت نکردند و با وجود غیر انتفاعی بودن این کار برای ما اقدامی در جهت تبلیغ و گسترش این کار انجام ندادند. پر واضح است که اگر بهترین کالای ممکن هم در اختیار داشته باشید و تبلیغات موثری برای آن صورت نگیرد کسی از وجود آن اطلاع پیدا نخواهد کرد و در نهایت فروشی هم در کار نخواهد بود. به همین دلیل ما به کمک شما برای تبلیغات موثر کتاب صوتی موزیکال و همچنین هزینه‌های استدیو ضبط صدا نیازمندیم. مشخص است که در صورت حمایت بیشتر شما از پروژه‌ی “در راه بشنویم” ما می توانیم اقدام به تبلیغات گسترده‌تر نموده و کتاب های بیشتری ضبط و پخش کنیم و علاوه بر بهبود جایگاه کتاب صوتی کمک‌های قابل توجهی هم به موسسه‌ی محک داشته باشیم. امیدواریم که با حمایت شما بتوانیم در سال‌های آینده اگر کتاب نمی‌خوانیم لااقل همه باهم در راه، کتاب بشنویم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*